Előszó
Teljes könyvek az Iskola irodalmából > Jan van Rijckenborgh: A boldognak-mondások misztériuma
A Boldognak-mondások misztériuma című könyv annak az előadássorozatnak a szövegéből jött létre, melyet J. van Rijckenborgh tartott Hollandiában, Haarlem egyik templomában a Második Világháború alatt, amikor a Rózsakeresztes Társaság illegalitásba kényszerült. A Rózsakereszt nevének kifejezett említése nélkül, a betiltás és üldözés ellenére, az Egyetemes Szerzet áldásos üzenetét tökéletesen átnyújtották. A hollandiai műhely így tett tanúbizonyságot megbízatása és kötelessége iránti hűségéről.
Most, hogy a közelgő kozmikus éjszaka mélyülő árnyéka ráborul a világra és az emberiségre, most, hogy azok a látszatértékek, melyek komolyan törekvő embermilliókat tartanak vissza az igazán megszabadító élettől, lelepleződnek szegényes és csalárd mivoltukban, kiderül hamis csillogásuk és elszomorító értelmetlenségük, szükségét érezzük, hogy - átdolgozott és bővített formában - újra a nyilvánosság elé tárjuk A Boldognak-mondások misztériumát.
A jelen kiadásban közreadott előadások igaz fénybe vonják a kilencszeres ösvényt, melyet a szent hegyről mutatnak meg annak, aki valóban keresi a megváltást. Ez az ösvény mindenki számára nyitva áll és elérhető, aki megérti hívását, aki őszintén vágyik a megváltó világosságra, és szeretné megtudni, hogyan lehet e követelményeknek örömteli módon megfelelni.
Bárcsak nagyon sok lélek ismerné fel az élethez vivő egyetlen ösvényt, és jutna el tökéletes önátadással a győzelemhez!